Dalībnieka pieslēgšanās
Lietotāja vārds:
Parole:
SP

Veikali uz riteņiem

2017-05-29

SIA „DAA" īpašniece Dace Čačka no Vecpiebalgas novada ir Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācijas partneris jau no sava uzņēmuma dibināšanas brīža, vai precīzāk - no mirkļa, kad uzņēmējas pirmajam veikalam bijuši ielieti vien pamati. Šodien Daces veikalu pulks sakuplojis līdz veseliem pieciem, taču interesantākais, divi no tiem ir uz riteņiem, motorizēti. „Ja Muhameds nevar aiziet pie kalna, tad mēs kā kalns esam gatavi iet pie mūsu pircējiem paši. Pārsvarā motorizēto veikaliņu klienti ir vecāka gadagājuma cilvēki, pensionāri, kuriem līdz tuvākajam ierasta formāta veikalam jāmēro tāls ceļš. Mums ir izstrādāts maršruts, kur konkrētos laikos piestājam un tirgojamies. Parasti gan pārvadājam pirmās nepieciešamības preces, taču, ja pircējs pasūta, varam pievest jebko - gaļu, gatavos salātus, pat ziedus, " uzskaita Dace. Tiesa, bijis laiks, kad uzņēmēja pamainījusi sadarbības partnerus, paskatījusies, kā strādā citur, taču pērnā gada nogalē atgriezusies AIBES saimē. „Ļoti patīk loģistika un cenu politika, viss ir ērti un saprotami. Noteikti varu teikt, ka kooperācija laika gaitā ir attīstījusies, kļuvusi modernāka un konkurētspējīgāka."


Gardās vistiņas un cīņa ar izrakumiem

Ar Daces uzņēmējdarbību saistās vēl kāds interesants apstāklis - viņa ir īpašniece, iespējams, vienīgajam guļbaļķu AIBES veikalam Latvijā. „Tas nav tikai veikals, tā ir arī galvenā ražotne, kur top gardi konditorejas un kulinārijas izstrādājumi. Esam atpazīstami ar to, ka kūpinām gaļu, vistiņas. Pieprasījums ir tiks liels, ka to pat nespējam apmierināt. Saražoto produkciju tirgojam arī pārējos veikalos, kas atrodas Madonā un Vecpiebalgas novada Inešu pagastā." Uzņēmēja atzīst, ka pēdējā gada laikā arī apgrozījums ir nostabilizējies. Pirms tam gan nervus pabojājuši ceļu remonti, kas tradicionāli visur notiek tieši vasaras laikā, kas ir tirdzniecībai vislabvēlīgākais laiks. Daces skaistā guļbūve atradusies tieši izrakumu epicentrā.


Dažādas vietas, dažādi pircēji

Lai arī uzņēmīgās vecpiebaldzēnietes veikali izvietoti stratēģiski atšķirīgās vietās, tas nav bijis šķērslis izpētīt apmeklētāju iepirkšanās paradumus. Kā stāsta Dace, Vecpiebalgā iedzīvotāji rūpīgi apstaigājot visu zīmolu veikalus, katrā atlasot tās preces, kam ir akcijas nosacījumi. „Pat, ja nāksies nopirkt pienu, maizi un cukuru katru savā veikalā, viņi to noteikti darīs. Mums gan ir paveicies, jo kooperācijas piedāvātās iepirkumu cenas ļauj pārdot preci maksimāli izdevīgi klientam. Citādāk ir ar veikalu Madonā, kas atrodas guļamrajonā, kur pircējiem galvenais ir ērtā lokācijas vieta." Uzņēmēja nenoliedz arī darbinieku nopelnu uzņēmuma attīstībā. „Daļa pārdevēju ir kopā ar mums jau no uzņēmuma pirmās dienas. Kadru mainība ir maza. Protams, gadās, ka kāds kaut kur aizbrauc, apprecas, taču pārsvarā neviens tāpat vien darba vietu nemaina. Par izrādīto lojalitāti pateicamies, sveicam Ziemassvētkos. Agrāk gan atbalstījām vairāk, organizējām ekskursijas, dāvinājām teātra apmeklējumus. Jāsagaida lielāka stabilitāte, izaugsme, tad darīsim to atkal."


Kalmju ziedi Līgo vakarā
Lai arī darbošanās mazumtirdzniecībā paņem ļoti daudz laika un enerģijas, starp garajām un nogurdinošajām darba stundām Dace mēģina atrast laiku arī sev. „Dodos izjādē ar savu zirgu. Tā ir ļoti laba relaksācija. Kaut vai tepat - līdz meža malai," maģiski idillisko nodarbi atklāj uzņēmēja. Par maģiskiem Dace uzskata arī svarīgākos no latviešu svētkiem - Līgo. „Jau ikgadēji visus savus veikalus rotājām ar meijām, vainagiem un kalmju ziedlapiņām. Man ļoti patīk šo ziedu smarža. Pilsētnieki to nesaprot un nezina, bet senlatviešu skatījumā šo ziedu aromātam bija īpaša, pat praktiska nozīme - cilvēkam nekoda blusas."

 

Pierakstīšanās jaunumu saņemšanai
E-pasts
Nederīga e-pasta adresi. saņēmēja adrese Šīs vēstules. e-pasta adrese jau ir reģistrēta Jūs esat veiksmīgi lika ziņas