Dalībnieka pieslēgšanās
Lietotāja vārds:
Parole:
SP

AIBE ļauj būt saimniekam

2017-05-29

Tam, ka dzīve kūsā ne vien lielajās Latvijas pilsētās, bet arī nomaļajos ciemos, lieciniece ir SIA „Falko 2" īpašniece Jolanta Krjahova, kura savu uzņēmējdarbību attīstījusi valsts pašos dienvidos, Neretā. Lai arī Neretai nav pilsētas statuss, tā tomēr ir nozīmīgs novada centrs. Savulaik šo vietu savās atmiņās spilgti aprakstījis novadnieks un pazīstamais latviešu rakstnieks, gleznotājs un grāmatu ilustrators Jānis Jaunsudrabiņš, kurš savos apcerējumos apjūsmojis Neretas lauku gaišumu un debess zilumu. Ar gaišu skatu uz dzīvi raugās arī Jolanta, kura jau sesto gadu Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācijas paspārnē pārvalda četrus veikalus. „Ar uzņēmējdarbību nodarbojos jau krietnu laiku pirms pievienošanās AIBEI. Lai arī sadarbību piedāvāja vairāki tīkli, AIBES nosacījumi patika vislabāk. Man ir svarīga patstāvība, būt saimniekam savā uzņēmumā. Kooperācijas sadarbības modelis pilnībā atbilda manām prasībām, turklāt augsti novērtēju arī izdevīgās iepirkumu cenas, akcijas un bonusus."


Kārdina kaimiņus, bet novadu nenodod

Uzņēmēja gan atklāj, ka laukos iedzīvotāju skaits ar katru gadu sarūkot, tāpēc cīņa par pircēju ir jo īpaši spraiga. Arī pārējie konkurenti nesnauž, tomēr, kombinējot piedāvājumu ar pareizajām cenām, uzņēmuma apgrozījums pēdējos gados ir nostabilizējies. „Esam šeit dzimuši un auguši, šīs ir mūsu mājas, tāpēc prom neiesim, ir jācīnās," apņēmīga ir Jolanta. Ņemot vērā, ka lielās pilsētas atrodas samērā tālu, veikalu saimniece veiksmīgi izmanto Neretas kā pierobežas ciema priekšrocības. „Liela daļa mūsu regulāro pircēju ir lietuvieši. Tas ir visai pašsaprotami, jo atrodamies tikai četrus kilometrus no Lietuvas robežas. Tagad, kad valūta viena, problēmu vispār nav. Esmu novērojusi, ka kaimiņiem ļoti patīk mūsu kulinārija, ar to esam iemantojuši lielu cieņu. Tāpat, papildus visur esošajam sortimentam, pie mums ir plašs virtuves preču klāsts. Ir arī konditoreja. Pircēji novērtē."


Tirdzniecībā līdz kaulam

Sarunā ar uzņēmēju atklājas, ka atrašanās mazumtirdzniecības biznesā nav nejauša, bet ir loģisks rezultāts Jolantas studiju gaitām jaunībā. „Esmu pabeigusi kooperācijas tehnikumu, strādājusi bijušajā patērētāju biedrībā. Varētu teikt, ka esmu rūdīts tirdzniecības darbinieks ar pieredzi. Arī lielākā daļa manu pārdevēju ir bijušie patērētāju biedrības darbinieki. Esam skolots un izmācīts kolektīvs bez kadru mainības." Darbinieku lojalitāti un noturību uzņēmēja sekmē ar pienācīgām algām un izstrādātu prēmiju sistēmu. „Vairāk strādājam nevis sev, bet tieši darbiniekiem. Katru gadu organizējam ekskursijas, ir Ziemassvētku balles ar dzīvo mūziku. Viss, protams, uz uzņēmuma rēķina. Tāpat atbalstām arī novada pasākumus, sporta spēles. Cenšamies būt sociāli aktīvs uzņēmums," pareizas saimniekošanas metodēs instruē neretniece.


Vizuālais tēls svarīgs arī miestā

Lai arī Neretas ciems nav liels, tas nav attaisnojums neievērot kārtīgas un sakārtotas vides principus, lai prieks gan sev, gan citiem. „Kooperācijas maksātos bonusus un daļu peļņas ieguldām veikalu rekonstrukcijās, iegādājamies jaunas iekārtas. Tā kā atrodamies pašā ciema centrā, vizuālais tēls ir svarīgs. Svētku laikā uzpošam veikalus papildus. Arī Līgo padomāsim par noformējumu un kādu pārsteigumu pircējiem." Kamēr svētki vēl tikai tuvojas, Jolanta darba dunu mīkstina ar atpūtas brīžiem, nododoties vienam no saviem hobijiem - grāmatu lasīšanai. Zināšanas ir vērtība, vienmēr un visur.

 

Pierakstīšanās jaunumu saņemšanai
E-pasts
Nederīga e-pasta adresi. saņēmēja adrese Šīs vēstules. e-pasta adrese jau ir reģistrēta Jūs esat veiksmīgi lika ziņas