Dalībnieka pieslēgšanās
Lietotāja vārds:
Parole:
SP

Dzimst pārmaiņu laikā

2018-05-31

1991. gads Latvijas vēsturē iegājis ar virkni zīmīgu notikumu - Barikāžu laiku Rīgā, Latvijas pievienošanos Apvienoto nāciju organizācijai un 50 gadus Francijas bankā glabātā zelta atgūšanu. Zīmīgs šis gads bijis arī Aleksandrai Zepai, jo tieši togad aizsākta uzņēmējdarbība, dibinot SIA Valants un atverot mazumtirdzniecības veikalu Inčukalnā. Sakumā veicies labi, taču laika gaitā pieaugošās konkurences dēļ 2007. gadā pieņemts lēmums pievienoties Aibei. „Vienatnē vairs izdzīvot nevarējām, tāpēc Aibes pārstāvja piedāvājums nāca kā īsts glābiņš. Atšķirību sajūtām uzreiz - gan patīkamas cenas un plašs preču sortiments, gan izdevīgi apmaksas nosacījumi. Kooperācijas pārstāvji arī pastāstīja un parādīja, kā labāk iekārtot veikalu, kādas preces izvēlēties. Pat ieteica, kuras ir garšīgākās desas. Daudz palīdzēja arī juridiskajos jautājumos pie līgumu sastādīšanas un likumdošanas prasību interpretēšanas. Galu galā pat paši uzstādīja Aibes reklāmu uz veikala fasādes. Cepuri nost!" pateicīga ir Aleksandra.


Konkurēt palīdz privātā preču līnija
Lai arī iestāšanās kooperācijā bijis pagrieziena punkts saimniekošanā, konkurentu joprojām netrūkst. Daži pat izvietojušies rokas stiepiena attālumā. Tomēr, kā apgalvo uzņēmēja, katrs tirgotājs ir unikāls, ar savu preču sortimentu, akcijām, pieeju klientam, tāpēc runāt par konkurenci tik viennozīmīgi nevar. „Aibei ir sava produktu līnija - Sudraba vērdiņš, kas nav atrodama nekur citur. Tāpat arī Ķenča ūdens pieejams tikai kooperācijas veikalos. Ir sava bakaleja, kas ir krietni lētāka. Citos veikalos ir cita produkcija un piedāvājumi. Pircējus sadalām draudzīgi - rindas ir gan pie mums, gan pie konkurentiem."
Pircējus pazīst pēc vārda
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka Inčukalna novadu par savu dzīvesvietu izvēlējušies 7945 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir arī SIA Valants klienti. Kā apgalvo Aleksandra, tad, ņemot vērā Inčukalna izvietojumu un specifisko piekļūšanu, veikala apmeklētāji lielākoties ir vietējie iedzīvotāji. „Lai arī Inčukalns atrodas posmā starp Siguldu un Rīgu, garāmbraucēju praktiski nav, jo, lai iebrauktu pie mums, jānogriežas no maģistrālā ceļa un jāpabrauc vēl neliels gabaliņš. Šī iemesla dēļ pircēju loks ir praktiski nemainīgs, visus pazīstam sejā, pat pēc vārda, kas nozīmē, ka ikvienam veikala apmeklētājam varam veidot individuālu pieeju, balstītu uz viņa vēlmēm un personību. Klientu attiecību veidošanā neatsveramu ieguldījumu sniedz mūsu pārdevējas - ikvienu sagaida ar smaidu, sasveicinās, nepieciešamības gadījumā pašas pieiet klāt, parāda un pastāsta. Konkurences apstākļos šāda attieksme un klientu serviss bieži vien ir izšķirošs, tāpēc ļoti novērtējam mūsu darbiniekus, iespēju robežās pasākāmies un motivējam par labi padarītu darbu."
Laime tajā, ko dara
Runājot par darbu, Aleksandra atzīst, ka strādāšana ir visa viņas dzīve. „Mājas, veikals, mājas - tā ir mana ikdiena. Principā pa Aibi vien dzīvojos. Ko man citu darīt, ja darbs ir mana aizraušanās, bet bērni jau izauguši?" retoriski vaicā uzņēmēja. Un viņai var piekrist, jo tieši lietās, kas sagādā prieku, arī slēpjas laime. Prieks un pacilāts noskaņojums gan sev, gan pircējiem tiek gādāts arī svētkos. „Līgo laikā ejam pļavā, plūcam puķes, sagādājam meijas. Tradīcijas noteikti ievērojam. Papildus tam veikalā vienmēr ir dažādas akcijas un piedāvājumi. Svētkus pie mums noteikti var sajust."

Pierakstīšanās jaunumu saņemšanai
E-pasts
Nederīga e-pasta adresi. saņēmēja adrese Šīs vēstules. e-pasta adrese jau ir reģistrēta Jūs esat veiksmīgi lika ziņas